روحانی، مشکلات اقتصادی را نمی‌تواند حل کند نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با «فردا»:

روحانی، مشکلات اقتصادی را نمی‌تواند حل کند

وزارت نیرو مسوول تامین رفاه نیست عضو هیات‌مدیره سندیکای برق در گفتگو با فردانیوز مطرح کرد؛

وزارت نیرو مسوول تامین رفاه نیست

۳ راه‌حل کاربردی برای بیمه‌شدن در برابر مالیات مخفی

فرض کنید 12 درصد تورم سالانه داریم و شما ماهانه سود دریافت می‌کنید. برای اینکه اصل پولتان از تورم مصون بماند نرخ تورم 12 درصد ( 12/0) را در سرمایه خود ضرب کنید هر مقداری شد تقسیم‌بر 12 کنید. مقدار به‌دست‌آمده مقداری است که اگر از سود ماهانه خود کم کنید و بر روی پول اصلی خود برگردانید قدرت خریدتان را همچنان حفظ خواهید کرد.

مشکلات عجیب و غریب مسکن‌مهری‌ها/ از پرداخت قبض آبی که از آن استفاده نشده تا تاریکی جاده‌ها

آنهایی هم که خانه هایشان را تحویل گرفته اند با مشکلات آن دست و پنجه نرم می‌کنند و حال خوشی ندارند. یکبار خرابی آسانسور تازه نصب شده و یا سقوط آن، مشکلاتی را ایجاد می‌کند و بار دیگر صدور قبض آبی که هنوز از آن استفاده نشده است!

خروج سرمایه از اقتصاد در دولت یازدهم/ ۶ مانع بزرگی که بر سر راه سرمایه‌گذاری در ایران وجود دارد

از ۱۵ فصلی که دولت یازدهم سر کار بوده است؛ ۱۱ فصل رشد سرمایه گذاری منفی بوده (خروج یا فرار سرمایه از اقتصاد) و فقط در ۴ فصل (بهار، تابستان و پاییز ۹۳ و زمستان ۹۵) رشد سرمایه گذاری مثبت را شاهد بوده ایم.

قراردادی با طعم عدم خودباوری ملی

ما نفت نداریم اما ایده داریم!/ ۷ نکته درباره قرارداد نفتی با توتال

بیش از ۱۰۰ سال از اکتشاف و استخراج نفت و گاز در ایران می‌گذرد و در این مدت هم عمدتا کار‌ها دست شرکتهای خارجی بوده، وقتی در این ۱۰۰ سال حاضر نشده اند یا تکنولوژی خودشان را به کشورمان بدهند چطور در الان با این قرارداد این کار را خواهند کرد؟

چرا خودروهای بی‌کیفیت گران شدند؟

شورای رقابت پس از تاخیر در قیمت‌گذاری خودروهای داخلی، در نهایت قیمت برخی خودروهای ایران خودرو و سایپا را اعلام کرد. در آخرین جلسه شورای رقابت، قیمت دو خودروی داخلی که در تازه‌ترین فهرست گزارش کیفی خودرو‌ها از جمله خودروهای بی کیفیت شناخته شده‌اند، افزایش یافت.

زنانی با دستمزد ۳۰۰ هزار تومانی!/ بازار اشتغال مردانه می‌شود؟

زندگی که با کار کردن یک از اعضای خانواده نمی‌چرخد. گرانی و مشکلات اقتصادی باعث شده تا زن و شوهر در بیرون از خانه کار کنند و درآمدی داشته باشند.

کدام باور اخلاقی ما سبب سودجویی تاجران بی‌اخلاق شده است؟

در دنیای مدرن امروز با موقعیت‌هایی مواجه می‌شویم که علی رقم اینکه بسته‌بندی‌ها خیلی شکیل هستند اما کالای محتوی آن بنجل‌ترین و بی‌کیفیت‌ترین کالایی است که برایمان قابل‌تصور است. پس درجایی که هدف تنها کسب سود و فروش به هر قیمت ممکن است دیگر نمی‌توانیم انتظار داشته باشم که ظاهر زیبا نویدبخش درونی خوب و بدون عیب باشد.

حراجی ایران خودرو؛ پژو ۲۰۰۸ فقط ۹۸/۹۰۰/۰۰۰ تومان!

راننده نیسان آبی برای فروش هندوانه هایش به جای رقم 1000 تومان، عدد 999 تومان را نوشته تا مردم را ترغیب به خرید این هندوانه ها کند. البته عجیب هم در کارش موفق است چون فروش میوه هایش بیشتر شده و چند ساعتی نمی گذرد که همه آنها را می فروشد.

اقدمات دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی از منظر شفافیت اطلاعات

سالم‌سازی اقتصاد و مبارزه با فساد چگونه محقق می‌شود؟/ شفاف بودن درآمد مسئولان ضرورتی انکار ناپذیر

گام موثر در راستای اجرای بند ۱۹ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، ایجاد و بهینه‌سازی سامانه‌های شفافیت اطلاعاتی است. این سامانه‌ها علاوه بر کاستن از عامل انسانی و درنتیجه برچیدن زمینه بسیاری از فسادهای ناشی از اعمال قدرت و سلیقه افراد، زمینه مناسبی جهت اطلاع‌رسانی و شفافیت اطلاعات و در نتیجه افزایش اعتماد عمومی به مسئولین کشور و مشارکت شهروندان در اقتصاد مولد فراهم می‌آورند.

۱۰ نکته زاکانی درباره قرارداد جدید با توتال

طبق معمول رسانه‌ها و افراد بی اطلاع، سیاست زده یا قلم به مزد فحاشی را شروع کردند، ولی با فراگیر شدن اعتراضات پیرامون این نوع قراردها، جناب آقای مهندس جهانگیری رسما اعلام نمودند، دولت با بررسی مجدد ۱۵۰ اشکال (تعجب نکنید عدد صد و پنجاه درست است) را از متن ۱۳ صفحه‌ای مصوبه دولت رفع کرد.