روحانی، مشکلات اقتصادی را نمی‌تواند حل کند نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با «فردا»:

روحانی، مشکلات اقتصادی را نمی‌تواند حل کند

وزارت نیرو مسوول تامین رفاه نیست عضو هیات‌مدیره سندیکای برق در گفتگو با فردانیوز مطرح کرد؛

وزارت نیرو مسوول تامین رفاه نیست

سیف خطاب به سپرده گذاران کاسپین: پای اشتباه خود بایستید!

۴ نکته در مورد پاسخ سر بالای سیف به مطالبات مال باختگان موسسه کاسپین/ آیا بانک مرکزی هم پای اشتباهات خود ایستاده است؟

سیف رئیس بانک مرکزی خطاب به مالباختگان موسسه کاسپین گفته است: «پای اشتباه خود بایستید و نباید در جایی که مجوز نداشت سپرده گذاری می کردید.» در واقع سیف مشکلات ایجاد شده برای سپرده گذاران این موسسه را تقصیر خود آن ها دانسته است که باید تاوان آن را هم بدهند. این در حالی است که در ماه‌های اخیر خبرهای خوش‌آیندی از برخی بانک‌ها و موسسات مجوز دار نیز به گوش نمی‌رسد.

خروج از رکود در گرو اصلاح نظام بانکی

۴ گزاره در ناکارامدی بانک مرکزی برای مقابله با بانک‌ها/ نقدینگی و تورم چگونه اقتصاد کشور را نشانه گرفته است؟

نقطه اصلی مشکلات اقتصادی و نقدینگی حاکم بر جامعه رفتار غیراصولی بانک‌ها است. علاوه بر این عدم نظارت و ضعف عملکردی بانک مرکزی، سبب منفعل شدن بانک مرکزی در قبال رفتارهای تورم‌زای بانک‌ها شده که اثرات آن به صورت تورم به کشور و مردم تحمیل شده است.

گزارش «فردا» از دلالی‌های این روزهای مسکن

برخی سازندگان مسکن نرخ بازار را تعیین می‌کنند!/ سودجویان به دنبال افزایش قیمت/ قانون مالیات بر خانه‌های خالی اجرایی نشده‌است

در حالی که حجم معاملات صورت گرفته در تیر با رشد ٢٣،٨ درصدی همراه بوده، قیمت‌ها در همین مدت ٧ درصد گران‌تر شده است. این مسئله موجب شده تا نگرانی‌ها نسبت به بازگشت دلالان به بازار مسکن قوت بگیرد.

قاچاق مرزی ندارد/ هر دری بسته شود پنجره‌ای باز می‌شود!

هر دری که بسته شود، ‌یک پنجره جایی باز می‌شود. در بانه از هر کسی که بپرسید، 6 -5 آشنا را نام می‌برد که شغلشان «ضمانت‌چی» است.

«فردا» بررسی می‌کند؛

حذف برچسب قیمت مصرف کننده و آسان شدن راه دلالی/ آیا اجرای این طرح به نفع مردم است؟

برخی از کارشناسان موافق اجرای این طرح و برخی دیگر مخالف اجرای آن هستند؛ که البته هر کدام اظهار نظرات موجه‌ای در خصوص این بخشنامه دارند.

۴ نکته راجع به بی‌کیفیتی خودروهای داخلی

داستان بی‌کیفیتی خودروهای داخلی آنقدر طولانی شده که گویا قصد به پایان رسیدن ندارد. خودروهایی که باعث شده آمار مرگ و میر در کشورمان در اثر تصادفات روز به روز بیشتر از قبل شود و شیب صعودی به خود بگیرد.

از بانک ربوی تا بانک آستان قدس: یک بستر و دو رویا

تحلیلی بر تاثیرات اجتماعی تاسیس بانک توسط آستان قدس رضوی/ از کشوری با قانون بانکداری بدون ربا تا غیراخلاقی‌ترین بانکداری دنیا

آیا در شرایط موجود که رقابت‌‌های ناسالم بانکی و بنگاه‌‌داری بانکها در اوج است و حتی نظام بانکداری بسیاری از کشورهای غربی به ایده-های اسلامی و اخلاقی نزدیک‌‌تر است آیا امکان توفیق اقتصادی و ورشکست نشدن چنین بانکی برای آستان قدس وجود دارد؟

۵ نکته راجع به فروش اینترنتی پژو ۳۰۱ که باید بدانید

شرکت ایران خودرو با همکاری شرکت ایکاپ، شرایط فروش نقدی خودروی «پژو ۳۰۱ اتوماتیک» را به تعداد محدود از ساعت ۱۰ روز سه شنبه مورخ ۲۴ / ۰۵ / ۹۶ ارائه خواهد کرد.

۶ گزاره راجع به عوامل افزایش چک‌های برگشتی و آسیبی که به اقتصاد کشور می‌زند

این بانک مرکزی است که باید با شناسایی افراد دارای چک‌های برگشتی از ارائه مجدد دسته چک به آن‌ها ممانعت کند. اما متاسفانه برخی باندبازی‌ها باعث ارائه دوباره دسته چک به افراد بدحساب شده است.

وزارت نیرو حرف خودش را تکذیب کرد!

یک بام و دو هوای وزارت نیرو در قرارداد ساخت نیروگاه با هتل‌ساز ترک/ انتقال تکنولوژی صورت نخواهد گرفت

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی در حالی الزام شرکت ترکیه‌ای یونیت اینترنشنال برای انتقال تکنولوژی ساخت نیروگاه در ایران را نفی کرده است که وزارت نیرو در گزارشی انتقال تکنولوژی در این قرارداد را یکی از دلایل اصلی انعقاد این قرارداد عنوان کرده بود.

۱
آرشیو موضوعات سرویس